Poniedziałek – 20.04.2020 – Z wizytą na wsi – Na polu.

1. Edukacja polonistyczna –Wypowiedzi dzieci na temat zmian, jakie zachodzą w ciągu roku na polach uprawnych. Czytanie tekstu informacyjnego.
Podręcznik s. 58 i 59 – Przeczytaj tekst z podręcznika odpowiedz na pytania 1 – 3. Odpowiedz na pytania i zapisz je w zeszycie;
Co rośnie na polach poza roślinami uprawnymi?, Jakie zwierzęta mają swoje domy na polach?, Czy pola uprawne wyglądają tak samo przez cały rok?, Co jeszcze sieje się lub sadzi na polach, jakie rośliny?, Jakie prace trzeba wykonać w polu?, Czy są maszyny, które pomagają w pracach polowych?
Ćwiczenia s. 48 i 49  – wklej zdjęcia w odpowiedniej kolejności, wykonaj ćwiczenia 2 -4.

2. Edukacja matematyczna – Rozwiązywanie zadań tekstowych – obliczenia w zakresie 16
Wykonaj liczmany w kształcie koła (16), rozwiąż zadanie;
Dzieci wycinały koła. Dziewczynki wycięły 10 dużych kół, a chłopcy 6 małych. Ile kół wycięły dzieci?  (analiza treści zadania: O kim jest zadanie?, Co robiły dzieci?, Ile kół wycięły dziewczynki, ile chłopcy? , Co musimy obliczyć?),
Rozwiąż zadania w Ćwiczeniach s. 30.

3.Edukacja plastyczna – „Mieszkańcy pól uprawnych” – rysunek dowolnego zwierzęcia, które mieszka na polu uprawnym.