historia 8

Temat zajęć – Stan wojenny i schyłek PRL-u.

Cele lekcji – Poznamy przyczyny wprowadzenia stanu wojennego oraz będziecie umieć wskazać, jakie prawa i wolności obywatelskie zostały ograniczone przez dekrety stanu wojennego. Poznamy postacie – Jaruzelskiego, Popiełuszki oraz co to było WRON, RSA, FMW, RWiP.

Wchodzicie na stronę  https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/plan-lekcji67 ,wybieracie wtorek 21 kwietnia  i szukacie tam przedmiotu historia. Czytacie  z tego   Lekcja z e-podręcznika oraz materiał dodatkowy  1, 2, 3. Ta lekcja jest  w podręczniku na stronach 212 – 217, zapoznajecie się z tym  tematem również. Proszę zapoznać się z postaciami Jaruzelskiego i Popiełuszki.  W zeszycie lekcji wpisujemy temat z datą dzisiejszą, taki jaki podałem na początku wiadomości oraz zapisać do zeszytu punkty z podręcznika.

Wcześniejsze zadanie o konstytucji 3 maja / projekt lub prezentacja / termin minął dnia 21 kwietnia 2020 roku. Z klasy VIII  przysłało mi tylko  12 uczniów. Niestety brak zadania będzie skutkuje odpowiednią oceną, która pojawi się w e-dzienniku w przyszłym tygodniu.