Odrzechowa, 30.04.2020r.

Temat tygodnia: Moja miejscowość, mój region.

Temat dnia: Album mojej miejscowości.

Uczniowie otrzymali następujące polecenia, które mają na celu: rozwijanie sprawności manualnej,  zapoznanie z wyrobami rękodzielnictwa,  poznawanie nazw wybranych, ginących zawodów.

I. Zajęcia.

• Wykonaj z pomocą rodzica kopertę. R. zapisuje na kopercie adresu zamieszkania podanego przez dziecko.
  • Karta pracy cz.4, s.25.

Rysuj po liniach, a dowiesz się, gdzie mieszkają Dzieci. Rysuj po śladzie drogę babci i dziadka do domu.

• Wysłuchanie wiersza Bożeny Formy Droga do przedszkola. R. recytuje wiersz zwracając uwagę na odpowiednią intonację i dykcję.

Codziennie wczesnym

zawsze drogą tą samą

do przedszkola maszeruję

razem z moją mamą.

Mijam skrzyżowanie

sklepy, park i szkołę

potem kilka domów

i widzę przedszkole.

Chociaż jestem mały

to swój adres znam.

Do domu potrafię

drogę wskazać sam.

• Ćwiczenia poranne:

Ćwiczenia z elementem czworakowania Rozrzucone klocki. Dziecko chodzi na czworakach pomiędzy rozłożonymi na dywanie klockami. Co pewien czas prostuje się i rozglądają, jak dużo klocków rozłożonych jest na dywanie.

II.1.Zajęcia.

•  Wykonanie albumu swojej miejscowości. Wykonanie pracy przez dziecko.

Kartka (wcześniej ozdobiona stemplami z ziemniaków owiniętymi materiałem o wyraźnej fakturze, np.: sztruks, koronka, szare płótno) dla  dziecka, widokówka, obrazki, klej, mazak, wstążeczka, dziurkacz, kartonowa okładka z herbem miejscowości, napis Moja miejscowość. Dziecko nakleja na kartce widokówki, obrazki przedstawiające daną miejscowość. Następnie przykleja pod widokówką, obrazki podpisy (przygotowane przez R.) informujące, o tym co przedstawiają oraz imiona dzieci, które daną stronę wykonały.

• II.2.Zajęcia.
  • Spotkanie z twórcą ludowym. Uwięziony w drewnie, pan A. Kozłowski rzeźbiarz ludowy. https://www.youtube.com/watch?v=kIWkO0-BO6E
  • III. Zajęcia.
  • Karta pracy, cz.4, s. 26.

Co przedstawiają te zdjęcia? Odszukaj w naklejkach zdjęciach podobnych krajobrazów i naklej je obok odpowiednich zdjęć. Obejrzyj rysunek po lewej stronie karty. Narysuj taki sam rysunek po prawej stronie karty .Powiedz, co znajduje się w rogach rysunków.

• III. Zajęcia.
  • Utrwalanie poznanych zapisów cyfrowych liczb.  Połącz paluszki z odpowiednią liczbą.