Czwartek 21 maja 2020r. Krąg tematyczny – Nasza ojczyzna Temat dnia – Wielki Polak, wielki człowiek

Edukacja polonistyczna  – Dzieciństwo Karola Wojtyły na podstawie tekstu „Babcia, papież i nuda”. Redagowanie i zapisanie kilkuzdaniowej wypowiedzi o papieżu Janie Pawle II.

1. Przeczytaj głośno tekst „Babcia, papież i nuda” – podręcznik do języka polskiego strona 26
     i 27.
  2. Wykonaj w zeszycie ćwiczeń do języka polskiego zadanie 1,2,4 i 5  ze strony 21 i 22.
  3. W zeszycie do języka polskiego zapisz temat: Zdalne lekcje.Wielki Polak, wielki człowiek.
  4. Pod lekcją napisz notatkę – zadanie 3 strona 22 – prześlij zdjęcie.

Edukacja matematyczna – Obliczanie różnic liczb trzycyfrowych sposobem pisemnym
z przekroczeniem progu dziesiątkowego.

1. Przeanalizuj w podręczniku do matematyki zadanie 1 na stronie 42.
  2. Wykonaj w zeszycie ćwiczeń do matematyki zadania ze strony 56. Prześlij fotkę zadania 2.

Wychowanie fizyczne –Zabawy z piłką- ćwiczenia w podawaniu piłki nogą.

1. Prowadzenie piłki miedzy przeszkodami prawą i lewa nogą, próby odbijania piłki głowa – wymyśl jeszcze inne.

Zajęcia komputerowe – Herb Karola Wojtyły – tworzenie w programie Paint.

1. Wyszukaj w Internecie herb Karola Wojtyły, następnie wykonaj go w programie Paint.