Wtorek 26 maja 2020r. Krąg tematyczny – Maj wokół nas Temat dnia – Moja mama jest wspaniała

Edukacja polonistyczna –Poznawanie, czym jest wdzięczność i jak można ją wyrazić na podstawie opowiadania „Zamiana” i własnych doświadczeń. Pisanie zaproszenia dla mam.

1. Przeczytaj ze zrozumieniem tekst „Zamiana” – podręcznik do języka polskiego strona 44, 45.
  2. W zeszycie ćwiczeń do języka polskiego wykonaj proszę zadanie 1 i 2 strona 45 oraz 5 na stronie 46.(Prześlij zdjęcie zadania 5).
  3. W zeszycie napisz temat: Zdalne lekcje. Moja mama jest wspaniała.
  4. Przeczytaj zadanie 7 strona 47 – zwróć uwagę co powinno zawierać zaproszenie, napisz zaproszenie – daj przeczytać mamie.

ZAPROSZENIE

Kochana Mamusiu! Serdecznie zapraszam Cię na Mszę świętą, która odbędzie się 26.05.2020r. o godzinie 17.45 w naszym kościele.

………………………………………….

Wpisz swoje imię

PRZECZYTAJ WIERSZ SWOJEJ MAMIE

Kochana Mamo! Dziękuję za każdą spędzoną wspólnie z Tobą chwilę, za pokazywanie mi świata, za uczenie bycia odważnym, dobrym i otwartym na innych ludzi. Wszystko co we mnie dobre, jest tylko dzięki Tobie. Z okazji Twojego święta życzę Ci dużo zdrowia, radości
 i spełnienia marzeń. Kocham Cię za wszystko i na zawsze!

Edukacja przyrodnicza – Wody płynące i stojące i stojące. Krążenie wody w przyrodzie.

1. Przeczytaj uważnie tekst „Wody płynące i stojące”– podręcznik strona 38.
  2. Wykonaj w zeszycie ćwiczeń zadanie 1  ze strony 39.
  3. Przeanalizuj schemat krążenia wody w przyrodzie – podręcznik strona 39, a następnie przeczytaj i przepisz do zeszytu informacje znajdującą się w ramce – podręcznik strona 39.

Edukacja matematyczna – Poznanie sposobu mnożenia i dzielenia setek w zakresie 1000.

1. Przeanalizuj w podręczniku do matematyki zadanie 1i 4  na stronie 44.
  2. Wykonaj w zeszycie ćwiczeń do matematyki zadania ze strony 59. Prześlij fotkę zadania 2i 3..

Wychowanie fizyczne –Gry i zabawy doskonalące skoki z odbicia jednonóż i obunóż nad niskimi przeszkodami.

1. Poćwicz przeskoki przez niskie przeszkody: obunóż, jednonóż, do przodu, do tyłu, w marszu, w miejscu.