Wtorek 2.06.2020 – Dzieci lubią czytać – Nasze święto.

1. Edukacja polonistycznaRozmowa o dziecięcych marzeniach na podstawie wiersza Doroty Betlewskiej „Prezent dla dziecka”. Tworzenie rymów i rymowanek.
Przeczytaj wiersz „Prezent dla dziecka” z podręcznika s. 36 – 37. Odpowiedz na pytania 1 – 4.
Wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń s.36.

2. Edukacja matematycznaMierzenie dowolnie wybraną miarą oraz miarą centymetrową, doskonalenie umiejętności rachunkowych.
Wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń s. 60 – 63

3. Edukacja przyrodnicza Od drewna do papieru – wykorzystywanie drewna przez człowieka.
Wypowiedz się na temat wykorzystywania drewna przez człowieka na podstawie ilustracji z podręcznika s. 42.
Przeczytaj informacje o kolejnych etapach produkcji papieru – podręcznik s. 43.
W zeszycie ćwiczeń wykonaj zadania 3 – 6 s. 39

4. Wychowanie fizyczne i edukacja zdrowotna 1-3Terenowa zabawa to fajna sprawa – zajęcia na świeżym powietrzu.
Pomaszeruj, klaskaj pod kolanami i nad głową, cwałuj bokiem. Podejdź do pobliskiego drzewa zrób wymachy nogami, przysiady, skłony, wykonaj slalom między drzewami n itp