Środa 3.06.2020 – Dzieci lubą czytać – W bibliotece.

1. Edukacja polonistycznaOkreślenie roli książki na podstawie własnych doświadczeń i wiersza Hanny Łochockiej „Książka czeka”. Głośne czytanie rymowanek o wybranych książkach. Cudzysłów i wielka litera w tytułach książek.

Przeczytaj wiersz H. Łochockiej „Książka czeka” – podręcznik s. 38, odpowiedz na pytania 1 – 3,
„Na okładce książki” – podręcznik s. 39.Wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń s. 37.

2. Edukacja matematycznaRozwiązywanie zadań – utrwalanie umiejętności matematycznych.

Rozwiąż ustnie zadania;
Zadanie 1
W bibliotece szkolnej były książki przyrodnicze: 6 o ptakach, 4 o parkach i 7 o roślinach. Ile było razem książek przyrodniczych?
Zadanie 2
Uczniowie klasy 1 przez tydzień wypożyczali książki. W poniedziałek wypożyczyli 7 książek, we wtorek 3 książki, w środę 5 książek, w czwartek 4 książki, a w piątek biblioteka była zamknięta. Ile książek wypożyczyli uczniowie klasy 1 w ciągu tego tygodnia?

Rozwiąż zadania w zeszycie ćwiczeń s. 64 – 67

3. Wychowanie fizyczne i edukacja zdrowotna 1-3Zajęcia ruchowe na podwórku.

Marsz po okręgu, bieg z wysokim unoszeniem kolan, bieg z uderzaniem piętami o pośladki; truchcik z klaskaniem pod kolanami i nad głową, cwał bokiem; slalomy miedzy drzewami; podskoki nad niskimi przeszkodami.