Wtorek 9.06.2020 – Podróże małe i duże – Wędrówki po Polsce.

1. Edukacja polonistycznaWypowiedzi na temat polskich krajobrazów na podstawie tekstu informacyjnego, materiałów ilustracyjnych, pracą z mapą i własnych podróży. Pisownia nazw miast, rzek, i gór wielką literą.

Dziś zabieram Was w podróż po pięknym kraju. Jakim? Dowiecie się, gdy rozwiążecie zagadkę matematyczną: należy uporządkować liczby rosnąco, a z liter ułożyć hasło.
90 – K,
60 – L,
20 – P,
100 – A,
40 – O ,
70 – S
Przeczytaj głośno tekst „Wędrówki po Polsce” – podręcznik s. 48 – 49, udziel odpowiedzi na pytania( możesz to zrobić ustnie lub pisemnie – wybór należy do ciebie):
1) Skąd i dokąd sięga Polska?
2) Jakie krajobrazy można tu zobaczyć?
3) Co zajmuje duży obszar naszego kraju?
4) Gdzie mieszkają ludzie?
5) Co można robić nad morzem?
6) Co można robić nad jeziorami?
7) Czego dostarczają nam górskie wędrówki
?
W zeszycie ćwiczeń wykonaj zadania 1 – 4 s. 44 i 45
 – zabawa „Prawda czy fałsz?”; jeśli zdanie jest prawdziwe dziecko klaszcze w dłonie, jeśli fałszywe – tupie stopami;
1) Woda morska jest słona.
2) Warszawa to stolica Polski.
3) Kraków to wieś.
4) Odrzechowa to miasto.

2. Edukacja matematycznaRozwiązywanie zadań – obliczenia w zakresie 100.
Wykonaj zadania z podręcznika s. 46 oraz w ćwiczeniach s. 75

3. Edukacja przyrodniczaPolskie krajobrazy – poznawanie wybranych zwierząt żyjących w różnych regionach Polski.

Zapraszam do obejrzenia filmów:

W zeszycie ćwiczeń wykonaj zadania 5 -6 s. 46

4. Wychowanie fizyczne i edukacja zdrowotna 1-3Wędrówka po najbliższej okolicy połączona z przeszkodami terenowymi.
Wyjdź na spacer podczas, którego pobawisz się; stań przy drzewie, pobiegaj dookoła między drzewami, przeskakuj przez przeszkodę np. kamień, pieniek, znajdź patyk rzucaj go jak najdalej itp.