Środa 24 czerwca 2020r. Krąg tematyczny – Wkrótce wakacje Temat dnia – Wakacje tuż, tuż

EDUKACJA POLONISTYCZNA –– Praca inspirowana wierszem „Do widzenia, trzecia klaso!”. Czytanie listu od autorek podręcznika.

1. Na podstawie przeczytanego wiersza „Do widzenia, trzecia klaso!”-podręcznik strona 74, 75- uzupełnij zadania w zeszycie ćwiczeń do języka polskiego na stronie 82 – 85.

EDUKACJA MATEMATYCZNA – Rozwiązywanie zadań – obliczenia kalendarzowe, pieniężne, zegarowe.

1. Wykonaj w zeszycie ćwiczeń do matematyki zadania ze strony 80 i 81.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu.

1. Marsz, cwałuj bokiem, bieg truchcikiem, przysiady, skłony, slalom między przeszkodami itp.

EDUKACJA SPOŁECZNA –  „Potrafię pomóc” – ćwiczenia korzystania z numerów alarmowych
i udzielania pierwszej pomocy.

1. Zapoznaj się z tekstem informacyjnym „Potrafię pomóc” – przypomnij sobie nasze szkolenie z pierwszej pomocy.
  2. Wykonaj w zeszycie ćwiczeń do języka polskiego zadania ze strony76, 77.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMUNIKOWANIE SIĘ – Potyczki ze słowniczkiem – ćwiczenia ortograficzne.

1.Wykonaj w zeszycie ćwiczeń  zadania  ze strony 86.