Ankieta dla rodziców

Rodzice i opiekunowie uczniów naszej szkoły

W związku z zaistniałą sytuacją pandemii koronawirusa oraz narodową kwarantanną połączoną z zamknięciem szkół, chcielibyśmy zadać  Państwu kilka pytań odnośnie prowadzenia przez naszych nauczycieli nauczania zdalnego. Ponieważ nie wiemy w tym momencie jak długo może potrwać obecny stan rzeczy, którego nikt z nas nie spodziewał się, dlatego, aby w jak najlepszy sposób pomóc naszym uczniom  a Waszym dzieciom, chcemy poznać Państwa zdanie w tym zakresie.

Bardzo chcielibyśmy, aby uczniowie naszej szkoły w jak najmniejszym stopniu odczuli brak regularnego nauczania metodą tradycyjną, w szkole, ale też nie chcielibyśmy zbyt dużą ilością zadawanych tematów przemęczać zarówno uczniów, jak i rodziców.  Dlatego prosimy o szczere odpowiedzi na kilka zadanych poniżej pytań, gdyż tylko takie pozwolą nam na właściwe zaplanowanie zajęć.

(Proszę postawić krzyżyk przy odpowiedzi/odpowiedziach, którą uważacie Państwo za właściwą/we)

1. Czy posiadacie Państwo w domu dostęp do komputera wraz z Internetem?:
  2. Tak –
  3. Nie –
  4. Inne –
  • Czy w domu jest możliwość jednoczesnego używania kilku rodzajów urządzeń elektronicznych (więcej niż jeden komputer, laptop, tablet, smartfon) oraz możliwość skorzystania z drukarki?:
  • Inne –
  • Czy Państwu, jako rodzicom, mogłaby sprawiać trudność obsługa wymienionych poniżej elementów nauki zdalnej, aby móc odbierać informacje i zadawane treści (w przypadku dzieci młodszych), lub kontrolować przerobiony przez Wasze dzieci materiał i porozumiewać się z nauczycielem?:
  • Dziennik elektroniczny –
  • Poczta elektroniczna –
  • Komunikatory, np. Messenger –
  • Grupy społecznościowe –
  • Platformy edukacyjne wskazane przez MEN –
  • Czy uważacie Państwo, że praca Waszego dziecka w domu powinna obejmować dokładnie czas pobytu w szkole, na tradycyjnych zajęciach, czy też należy dostosować ją do możliwości dzieci i rodziców??:
  • Inne –
  • Jaka ilość czasu, wg Państwa, byłaby optymalna na domową naukę Waszych dzieci, tak, abyście również Państwo mogli efektywnie pomóc im w razie potrzeb:
  • 3 godziny –
  • 4 godziny –
  • 5 godzin –
  • 6 godzin –
  • Dokładnie tyle, ile jest w planie lekcji –
  • Inne –
  • Czy dostosowujecie się Państwo do akcji „Zostań w Domu”, pilnując, aby Wasze dzieci unikały zgromadzeń, zabaw w towarzystwie rówieśników i organizujecie im czas wolny:
  • Czasami –
  • Inne –

Dziękujemy za wypełnienie ankiety.

Bardzo prosimy o odesłanie wypełnionej ankiety do poniedziałku, 23.03.2020, najpóźniej do godz. 10:00,  na adres: abiel@vp.pl.

Mamy nadzieję, że sytuacja, w której znaleźliśmy się wszyscy nie potrwa długo, że za jakiś czas wrócimy wszyscy do tradycyjnego nauczania, ciesząc się ze wspólnego przebywania w gronie rówieśników i nauczycieli. Życzymy zarówno Państwu, jak i naszym kochanym dzieciakom zdrowia, abyśmy przetrwali ten czas próby i wszyscy, cali i zdrowi, mogli powrócić do naszej szkoły.

Pedagog szkolna

Agnieszka Bieleń