Środa 25.03.2020 r – Ziemia naszym domem

1. Edukacja polonistyczna -Na hulajnodze czy na piechotę? utrwalanie pisowni wyrazów z h, ch.
Ustal, co znaczy określenie „surowce wtórne” – wskaż przykłady. Wykonaj ćwiczenie s 31 ćw. 3. Uzupełnij rymowanki wyrazami z ramki s 31 ćw. 4Ustal, co znaczy określenie „surowce wtórne” – wskaż przykłady. Wykonaj ćwiczenie s 31 ćw. 3. Uzupełnij rymowanki wyrazami z ramki s 31 ćw. 4
2. Edukacja matematyczna -Ćwiczenia utrwalające umiejętności rachunkowe – obliczenia w zakresie 12.
Przypomnij sobie nazwy kolejnych miesięcy w roku. Poćwicz dodawanie i odejmowanie w zakresie 12.
3. Wychowanie fizyczne i edukacja zdrowotna – ćwiczenia z gazetą
Jeżeli masz w domu stare gazety pobaw się nimi np. maszeruj z nią na głowie po pokoju, zgnieć w kulę, podrzucaj jedna ręką chwytaj w dowolny sposób, rzucaj do wybranego celu.

Dodatkowe sytuacje dydaktyczne
„Idziemy na zakupy” – w miarę możliwości można z dziećmi pobawić się w sklep (obliczenia pieniężne). Jako towary mogą dzieci wykorzystać np. przybory szkolne, owoce i warzywa, które są w domu, zabawki itp. Najlepiej jak otworzą sklep jakiegoś typu. Bawimy się w robienie zakupów i płaceniem za nie, niech obliczają koszty zakupów, przyjmują należne kwoty, wydają resztę. Mogą wykonać do zabawy banknoty 10 złotowe i monety (1zł., 2 zł., 5 zł.)
Przyjemnej zabawy!
Na tej stronie dzieciaki mogą poćwiczyć kolejność następujących po sobie miesięcy.