Fizyka 8

Witam wszystkich rodziców i uczniów klasy 8.
Przesyłam wytyczne do lekcji jutrzejszej.
Przy okazji kilka informacji.
Myślę, że w tej formie będzie przebiegać większość naszych lekcji w tym trudnym czasie.
W czasie lekcji jestem do Waszej dyspozycji. Możecie pisać w e-dzienniku lub dzwonić na nr 504 189 811.
Do uczniów:
Odnośnie ocen jeszcze Was będę informował, ale myślę, że jeśli będę miał z Wami kontakt telefoniczny
to będę miał możliwość pytania Was z zagadnień dotyczących bieżącego działu oczywiście w czasie lekcji.
Nie bójcie się, nie będę Was przemęczał.
Pozdrawiam wszystkich Trzymajcie się zdrowo 😉
Do rodziców:
Jeżeli ktoś z Państwa ma jakieś pytania lub konstruktywne propozycje to proszę o kontakt.
Życzę dużo zdrowia, cierpliwości i nadziei na lepsze jutro.

Przeczytaj z podręcznika zagadnienia: Jak powstaje fala mechaniczna i Jak i gdzie rozchodzi się fala mechaniczna (str. 171-173)
Wykonaj (przeanalizuj) doświadczenie 39 (str 171)
Dla chętnych:
Na stronie Akademii Khana wybierz przedmiot „Fizyka” i obejrzyj film „Wprowadzenie do fal mechanicznych”
Sporządź notatkę wg wzoru:

1. Co to jest fala mechaniczna
Fala mechaniczna to rozchodzące się w ośrodku zaburzenie.
Fala może rozchodzić się na duże odległości, choć cząsteczki ośrodka nie przemieszczają się wraz z nią,
a jedynie wykonują drgania przekazując energię kolejnym cząsteczkom.
Fale mechaniczne rozchodzą się w ośrodkach sprężystych. Nie rozchodzą się w próżni.

2. Źródło fali mechanicznej
Źródłem fali mechanicznej jest drgające ciało.

Zadanie domowe:
Wykonaj (przeanalizuj) doświadczenie 40 (str 172)