Fizyka 7

Witam Rodziców i Uczniów klasy 7

Moi drodzy, będziemy się w ten sposób kontaktować przez jakiś czas (oby jak najkrótszy). To nowe trudne wyzwanie, w tym szczególnym czasie, do którego zarówno system jak i my nie jesteśmy przygotowani. Zachowajmy spokój i rozsądek wiedząc, że najważniejsze jest abyśmy wszyscy byli zdrowi.

W razie jakichkolwiek problemów jestem do dyspozycji w godzinach lekcji. Możecie do mnie pisać na e-dzienniku lub dzwonić na nr 504 189 811.

Do uczniów:

Wiem, że z każdego przedmiotu jesteście „zasypywani” przeróżnymi informacjami, dlatego ograniczę się do niezbędnego minimum. Będziemy się kontaktowali przez e-dziennik. Oceny będziecie otrzymywać za wykonane zadania, które mi prześlecie (na bieżąco będę Was informował, co macie przysłać). Jeżeli czas przerwy będzie dłuższy będę dzwonił do Was z pytaniem (jak w szkole) z ostatnio omawianego działu.

Nie bójcie się. Nie będę Was przemęczał 😉

Trzymajcie się zdrowo

Do rodziców:

Proszę Was o dopilnowanie swoich pociech, aby na bieżąco wykonywali moje polecenia (nie będzie ich dużo).

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc dużo zdrowia.

A teraz do pracy.

Temat lekcji: Druga zasada dynamiki Newtona

Przeczytaj z podręcznika rozdział 25 Druga zasada dynamiki Newtona (str.169-172)

Zrób notatkę według wzoru:

1. Treść drugiej zasady dynamiki Newtona

(przepisz ze str. 172)

1. Definicja 1 Niutona

(przepisz ze str. 172)

Dla chętnych:

Na stronie Akademii Khana  (https://pl.khanacademy.org) wybierz przedmiot: Fizyka i oglądnij film Druga zasada dynamiki