Piątek 27.03.2020 – Ziemia naszym domem – Mali ekolodzy

1. Edukacja polonistyczna – Mały ekolog – ustalenie co mogą robić mali ekolodzy. Zabawy logiczne i językowe.

Dzień odkrywców s. 46 -47 – Ustal co mogą robić mali ekolodzy, odszyfruj zdanie, szukaj drogi w labiryncie, wyszukaj w zdaniach nazwy zwierząt i zapisz je w zeszycie.

2. Edukacja matematyczna – Ćwiczenia w mierzeniu, obliczenia w zakresie 12

„Ile centymetrów ma śmieć” – zabawa matematyczna – Przygotuj linijkę, poszukaj w domu różnych odpadów segregowanych i spróbuj je zmierzyć (np. karton po mleku, soczku itp.), porównaj długość mierzonych przedmiotów, określ który z nich jest najdłuższy a który najkrótszy.

3. Zajęcia techniczna – „Sztuka ze śmieci” – wykonanie pracy plastyczno – technicznej wg własnego pomysłu.

Wykonaj model przestrzenny z surowców wtórnych wg własnego pomysłu (może to być np. robot, zabawka, ramka do zdjęć itp.). Pracę przyniesiesz po powrocie do szkoły. Zrobimy piękną wystawę.

4. Zajęcia komputerowe – Świat w ramce – praca z oknem programu Notatnik

Informatyka s.10 – 11. Włącz komputer, Uruchom program Notatnik, sprawdź działania przycisków zamknij, minimalizuj, maksymalizuj. Spróbuj napisać parę zdań w edytorze na temat czego nauczyłeś się w tym tygodniu, zapisz ten plik na komputerze, jeżeli pamiętasz jak to się robi z lekcji jeśli nie pamiętasz nic nie szkodzi poćwiczymy w szkole.

5. Edukacja muzyczna – Nauka piosenki „Kocham świat”

Muzyka s.60 -61. Włącz nagranie i naucz się piosenki słuchając z płyty i jednocześnie czytając tekst z elementarza. Naśladuj głos kukułki, spróbuj odpowiedzieć na pytanie który dźwięk jest wyższy, a który niższy.