Środa 27 maja 2020r. Krąg tematyczny – W świecie książek Temat dnia – Spotkanie z Karolcią

EDUKACJA POLONISTYCZNA – Wypowiedzi dotyczące samodzielnie przeczytanej książki Marii Kriiger „Karolcia”. Określanie wyglądu i cech charakteru Karolci i innych bohaterów.

1. Na podstawie przeczytanej lektury uzupełnij zadania w zeszycie ćwiczeń do języka polskiego na stronie 31 zadanie 1, 2, 3 oraz 6 i 7 ze strony 33.
  2. W zeszycie napisz temat: Zdalne lekcje. Spotkanie z Karolcią.
  3. Przepisz uzupełnione zadanie 2 i 3 ze strony 31(ćwiczenia) – prześlij zdjęcie.

EDUKACJA MATEMATYCZNA –  Mnożenie i dzielenie setek w zakresie 1000 – obliczanie wagi, rozwiązywanie zadań..

1. Przypomnienie:

Kwartał to 3 miesiące –1 rok ma 4 kwartały

Kilometr (km) to 1000 metrów(m),

Kilogram(kg) to 1000 gramów(g) to 100 dekagramów(dkg)

Tona(t) to 1000 kilogramów(kg)

Wykonaj w zeszycie ćwiczeń do matematyki zadania ze strony 60.

WYCHOWANIE FIZYCZNE – Zabawy ruchowe przy muzyce

1.Przy ulubionej muzyce , potańcz, poćwicz swoje ulubione, wymyślone ruchy – rób to przed lustrem.

EDUKACJA SPOŁECZNA – Rozwiązujemy test sprawdzający znajomość lektury:

Napisz właściwą odpowiedź – prześlij zdjęcie

1. Karolcia ma: a-  Osiem lat i osiem miesięcy, b – Dziewięć lat, c – Siedem lat i dziewięć miesięcy,
  2. Kiedy zaczyna się książka to rodzina Karolci: a-Remontuje mieszkanie, b-Wymienia meble w mieszkaniu, c-Przeprowadza się do nowego mieszkania,
  3. Dobry kolega Karolci to: a – Marek, b-Piotrek, c-Krzyś,
  4. Znaleziony koralik: a- Spełniał życzenia wszystkich, b- Spełniał życzenia osoby, która trzymała go w dłoni, c- Świecił w ciemności,
  5. Koralik przemawiał do Karolci: a-Kiedy była sama w domu, b – Kiedy była smutna, c- Kiedy była z Piotrkiem
  6. Koralik próbowała odebrać Karolci: a-Mama Karolci, b-Filomena, c – Ciotka Agata,
  7. Karolcia schowała koralik przed Filomeną podczas ucieczki w domu towarowym: a- W torbie mamy, b – W kieszeni płaszcza, c- W bucie.
  8. Z prezydentem miasta Karolcia załatwiła: a – Wybudowanie ogrodu, b- Pozostawienie ogrodu, c – Budowę przedszkola.
  9. Koralik po spełnieniu kolejnego życzenia: a – Tracił kolor, b – Zmieniał barwę, c- Malał
  10. Ostatnim życzeniem Karolci były: a – Otrzymać piękną lalkę, b – Spełnienie wszystkich życzeń mieszkańców osiedla, c – Spełnienie wszystkich życzeń dzieci.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMUNIKOWANIE SIĘ – Utrwalenie wiadomości o rzeczowniku, czasowniku, przymiotniku.

1.Wykonaj w zeszycie ćwiczeń do języka polskiego zadanie 2 ze strony 38.